Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Üdvözöljük honlapunkon!

Széchenyi István emléknap

Kategória: info Megjelent: 2016. szeptember 21. szerda Írta: admin

ISKOLÁNK NÉVADÓJA GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN (1791 – 2016.) SZÜLETÉSÉNEK 225. ÉVFORDULÓJA ALKALMÁBÓL

ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS ÉS FLASHMOB A FŐ TÉREN

Iskolánk tanuló gazdag programsorozattal köszöntötték az intézmény névadójának gróf Széchenyi István születésének 225. évfordulóját szeptember 21-én. Az intézmény25 évvel ezelőtt ezen a napon, 1991. szeptember 21-én vette fel Széchenyi István nevét. Az ünnepnapot már hetekkel megelőzte a lázas készülődés. Kicsik és nagyok nevelőik támogatásával óriási lelkesedéssel készültek a Széchenyi István személyével és sokszínű munkásságával, kapcsolatos rajzokkal, makettekkel a jubileum alakalmából meghirdetett művészeti pályázatra. A pályázatra készült gyermek alkotásokból összeállított kiállítás ünnepi megnyitójával indult a jeles nap. Megcsodálhattuk az élethű Lánchidakat, a Kisfaludy gőzösöket, a dióhéj hajócskákat, az arcképeket Széchenyi Istvánról, a pompás lovakat, emlékeztetve Széchenyi szerepére a magyar lótenyésztés fellendítésében. A felső tagozaton rajzot tanító pedagógus - akinek festményeiben már kiállításon is gyönyörködhettünk – erre az alakalomra készített saját készítésű Széchenyi portréja is emelte az ünnep fényét. A tanulók a névadó előtt tisztelegve a város Széchenyi emlékműveinél tartottak rövid megemlékezést, amelynek során szavalatok hangzottak el, majd elénekelték a Szózatot. A hajóállomáson ünnepi beszédek, a diákok színvonalas műsora, köszöntötte a „Legnagyobb magyar”-t, a reformkor elindítóját, a balatoni gőzhajózás atyját, megemlékezve a balatoni hajózás 170 éves évfordulójáról is. Az eseményen a diákok elevenítették fel gróf Széchenyi életének legjelentősebb pillanatait, tetteit, majd koszorút helyeztek el a Balatoni Hajós Fesztivál keretében múlt szombaton felavatott jubileumi réztáblánál. Az ünnepség után a BAHART és a Szmetana Géza Alapítvány támogatásának köszönhetően a csaknem a 300 kisdiák sétahajózáson vehetett részt. Az élmények nem értek véget a jókedvű hajózással, hanem folytatódtak a Fő-téren a Flashmob-bal, amelynek során a tanulók betekintést nyertek Széchenyi írói munkásságába is. A Széchenyi szobor előtt a felső tagozatosok fő műveiből, illetve életrajzából, a kisebbek a róla szóló népmondákból olvastak fel 225 percig az alkalmi és állandóan változó hallgatóságnak. Az iskolai könyvtárban található Széchenyi- műveket, a róla szóló albumokat is lehetett közben lapozgatni a helyszínen. A felolvasással egy időben Széchenyitől származó, örök érvényű idézeteket másoltak le a diákok, és helyezték ki a téren felállított paravánra, leróva ezzel is Széchenyi István iránti tiszteletüket. Az idézeteket a Fő téren az arra járók is érdeklődve olvasgatták a Flashmob ideje alatt.

Találatok: 1804